Zgodnie z zapowiedzią od 25 lutego 2024 r.  transmitujemy w każdą niedzielę , święta  oraz w dniach rekolekcji parafialnych  Msze Święte dla chorych o godz.9.00. Transmisja dostępna na kanale YouTube WILEŃSKA4  Lub na stronie parafialnej TRANSMISJA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELE WIELKANOCNĄ 14.04.2024 r

1.Dzisiaj w Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona 16 Tydzień Biblijny .Wierni którzy minimum, pól godziny dziennie w ciągu dnia czytają Pismo Święte mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W poniedziałek o godz.18.45 spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.

2.We wtorek o godz.18.00 Msza Święta i nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego Szarbela.

3.Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w środę 17.04.2024 roku do kaplicy Miłosierdzia Bożego na adoracje Najświętszego Sakramentu o godz.15.00,następnie Msza Święta o godz.16.00 w kaplicy św. Franciszka.

4.W środę o godz.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W piątek zapraszamy na Msze Świętą o Bożym Miłosierdziu .Po Mszy Świętej koronka do Miłosierdzia Bożego.

6.Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w sobotę na Msze Świętą o godz.15.00 do kaplicy Św. Franciszka.

7.W sobotę 20 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Pawła.

8.W sobotę: 20 kwietnia 2024 r w kościele Najśw. Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu dobędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet. Medytacja, konferencja i wspólna modlitwa mogą okazać się pomocą dla każdej z kobiet w zrozumieniu swojej tożsamości oraz miejsca w Kościele. Całość zakończy się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Zachęcamy wszystkie kobiety do udziału w tym wydarzeniu .

9.Dzisiaj w II Niedziela miesiąca, zbieramy ofiary na ławki do kaplicy adoracji. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła lub przez wpłatę na konto parafialne.

10.W następną niedziele 21 kwietnia na Mszy Św. o godz.10.30 nastąpi poświęcenie i wręczenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Terminy prób dla dzieci są podawane bezpośrednio przez katechetów uczących dzieci.

Natomiast wieczorem podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 ks. bp Maciej Małyga udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próby dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i piątek o godz.19.00.Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek o godz.18.00.

11.Na półce prasowej przy wyjściu możemy kupić najnowszą prasę katolicką. Między innymi ciekawymi tytułami jest nasze parafialne pismo Boży Siewca.

1 Maja zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę

do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach

„Z MARYJĄ W KOŚCIELE”

1 maja tradycyjnie spotykamy się w Sobótce, aby wspólnie przeżyć ten majowy dzień w radości i modlitwie, rozpoczynając tym samym sezon pielgrzymkowy. Do wspólnej wędrówki, która ma charakter pielgrzymki, zapraszamy wszystkich, którzy czują się na siłach, rodziny z dziećmi oraz młodzież. Nasze modlitwy kierujemy szczególnie do Matki Bożej, prosząc ją o wyproszenie łask potrzebnych dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Do zobaczenia na szlaku…

Z Maryjnym pozdrowieniem

Program Pielgrzymki w dniu 1 Maja w 2024 r:

Program:

7.32 – Odjazd pociągu z Wrocław Główny peron 5 –  Koleje Dolnośląskie

8.05 – Przyjazd Stacja Sobótka

8.30 – Zawiązanie wspólnoty sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce – rozpoczęcie pielgrzymki (trasa ok. 8,5 km)

12.00 – Msza Św. Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach

Po Mszy Św. możliwość powrotu autobusem z Sulistrowiczek do Sobótki na pociąg

15.48, 16.41, 17.29, 18.55 – Odjazd pociągu ze stacji Sobótka i powrót do Wrocławia

Na pielgrzymkę nie ma zapisów!

Dojazd do Sobótki zasadniczo własnym transportem lub pociągiem KD.

www.pielgrzymka.pl lub FB