17. 11. 2019 r.

1. W poniedziałek 18 listopada 2019 r. od godz 8.30 do 12.30 w Bibliotece Miejskiej w Oleśnicy przy ul. Reja odbędzie się otwarty pobór krwi. Krew będzie zbierana min. dla powiatowego zespołu szpitali. W chwili obecnej brakuje krwi z grup ujemnych A, 0 i dodatnich A, 0. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zwraca się z prośbą do wszystkich honorowych dawców krwi o liczne przybycie.

2. Czcicieli św. Charbela zapraszamy na Eucharystię oraz nabożeństwo z ucałowaniem relikwii i namaszczeniem olejem we wtorek 19 listopada na godz. 18.00. Mszę św. sprawować będzie i kazanie wygłosi ks. prof. Włodzimierz Wołyniec rektor PWT we Wrocławiu. Po Mszy św. odbędzie się obrzęd przyjęcia szkaplerza św. Charbela.

3. W związku z trwającymi przygotowaniami do Europejskiego Spotkania Młodych zachęcamy naszych parafian do udziału w spotkaniach w następujących formach: jako uczestnik, jako wolontariusz, jako osoba przyjmująca na nocleg gości z zagranicy. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji u ks. Jakuba i ks. Aleksandra. Spotkanie organizacyjne w piątek 22 listopada o godz. 19.00 w domu parafialnym, na które zapraszamy zainteresowanych, a szczególnie wolontariuszy.

4. Siostry Felicjanki zapraszają 22 Różę ze wspólnoty Żywego Różańca i Rodzinę Felicjańską oraz wszystkich chętnych w środę 20 listopada: godzina 17.30 Nabożeństwo Ofiarowania się Matce Bożej i o godz. 18.00 Msza Święta.

5. W czwartek 21 listopada Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 15.30 w kaplicy św. Franciszka.

6. Nabożeństwa wypominkowe do 19 listopada codziennie o godz. 17.00.

Dziś zapraszamy mieszkańców ulic: Kopernika, Podchorążych i Reymonta

Poniedziałek 18 listopada ulice: Grabskiego, Kwiatkowskiego i ks. Sudoła

Wtorek 19 listopada wypominki bez ulic, spoza naszej parafii i spóźnione.

7. Przyszła niedziela Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku kościelnego. To dzień patronalny Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy w modlitwach o tych wspólnotach naszej parafii.

8. Po Mszy św. u ministrantów przy wyjściu z kościoła polecamy czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, listopadowy numer Boży Siewca oraz kalendarze Akcji Katolickiej na 2020 r., z okazji 30. lecia naszej parafii.