Federacja Skautingu Europejskiego skupia w skautowym braterstwie  lokalne stowarzyszenia Skautów Europy w 23 krajach w Europie oraz Ameryce. Od ponad 60 lat Międzynarodowy Związek Przewodniczek i Skautów Europy – Federacja Skautingu Europejskiego, do których należymy cieszy się statusem stowarzyszenia wiernych prawa pontyfikalnego, nadanym przez Stolicę Apostolską, promując prawdziwą jedność ludzi Europy. Skauci Europy to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku 18-26 lat i więcej wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców, którzy pomagają młodym stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody.

Ruch skautingu katolickiego, stworzył w Belgii i Francji, Ojciec Jakub Sevin, jezuitę, bazując na ruchu skautowym Sir Roberta Baden-Powella (1920). Ruch dostarcza każdemu młodemu człowiekowi możliwości osobistego rozwoju w pięciu dziedzinach:

• zdrowie i sprawność fizyczna,
  • zmysł praktyczny,
  • kształcenie charakteru,
  • zmysł służby,
  • życie religijne.

Skauci Europy dzielą się na trzy gałęzie: wilczki (9-12 lat), harcerze (12-17 lat), wędrownicy (powyżej 17 lat).

Skauci Europy to ruch, w którym kultywuje się miłość do Ojczyzny wraz z miłością do innych narodów, tak właściwą duchowi chrześcijaństwa. Organizacje katolickie cieszą się statusem prywatnego stowarzyszenia wiernych prawa pontyfikalnego, nadanego przez Stolicę Świętą w 2003 r. W Polsce Skauci Europy (Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego) są uznani przez Konferencję Episkopatu Polski.

Chcemy aby przy naszej parafii powstała jednostka Skautów Europy. Zaproszenie kierujemy zarówno do dzieci w wieku od 9-12 lat (aby stworzyć Gromadę Wilczków) , młodych 12-17 lat (aby dać początek Drużynie) i młodych – pełnoletnich, którzy chcieliby podjąć formację szefa jednostki.

Jeśli chcesz dołączyć napisz gzregorz.gac@skauci-europy.pl lub podejdź i zapytaj ks. Grzegorza.