Od września 2014 roku w naszej parafii rozpoczęły się cykliczne, comiesięczne spotkania dla wiernych, którzy pragną modlić się do Boga przez wstawiennictwo świętego Charbela. Na pierwszych spotkaniach przybliżyliśmy sobie postać tego maronickiego mnicha, zapoznając się z Jego życiem, zdziałanymi cudami oraz formami kultu obecnymi w Kościele powszechnym. Od tamtego czasu rozpoczęła się regularna i intensywna modlitwa uczestników. W każdy trzeci wtorek miesiąca miesiąca, poza okresem wakacyjnym, gromadzimy się na Eucharystii o godzinie 18. Od kilku lat Mszy świętej przewodniczą zapraszani goście, wśród nich modlili się z nami m.in. ks. abp Marian Gołębiewski, ks. bp Andrzej Siemieniewski, ks. bp Jacek Kiciński. Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczyna się nabożeństwo eucharystyczne. Czytamy prośby i dziękczynienia, modlimy się przez przyczynę świętego Charbela, a następnie otrzymujemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W czasie nabożeństwa modlimy się również do Ducha Świętego. Po błogosławieństwie udajemy się przed parafialny obraz świętego Charbela, gdzie ponawiamy akt zawierzenia i przyjmujemy olej świętego Charbela. Wielu wiernych bardzo systematycznie uczestniczy w comiesięcznej modlitwie. Stąd zrodziła się idea powstania grupy modlitewnej pod patronatem świętego z Libanu.

Grupa ma swoje spotkania w pierwsze czwartki miesiąca o godzinie 19.00 w kaplicy św. Franciszka. Są to spotkania formacyjne, rozpoczynane krótką modlitwą, a ukierunkowane ku pogłębieniu duchowości. Konferencje w pierwszym roku spotkań dotyczą formacji eucharystycznej. Dla świętego Charbela Msza święta i adoracja stanowiły każdego dnia centrum życia duchowego, dlatego przez 10 miesięcy poznajemy Boga jako Boga eucharystycznego zapoznając się z Największym Darem jako Ofiarą, Komunią, Obecnością. Jednocześnie uświadamiamy sobie misyjny charakter Eucharystii oraz uczymy się dostrzegać obecność Jezusa Eucharystycznego w drugim człowieku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Ogłoszenia:

Modlitwa ze Świętym Charbelem 16-19.08.2019 r.

TRIDUUM

Posted in Aktualności, Bractwo Świętego Charbela | Leave a comment